Book et besøg på Skovlund Friskole

Har du lyst til at se vores skole?

Vi vil gerne vise vores skole frem, så har du lyst til at se vores skole for at se om det kunne være noget for dit barn at gå på Skovlund Friskole, så er du meget velkommen til at booke et besøg i formularen nedenfor.

Vi bekræfter dato og tidspunkt på en efterfølgende mail.

Du vil herefter blive kontaktet til en telefonisk samtale og optagelsesforløbet starter. Du skal forvente, at forløbet varer 3-4 uger, hvis vi fuldfører forløbet.
Optagelsesforløbet omfatter bl.a. hjemmearbejde som forberedelse til første samtale på skole. Der er i alt 3 samtaler på skolen med skoleleder og teamlærere, rundvisning, skolebesøg på det aktuelle klassetrin og kontakt til nuværende skole.

Skolebusserne Skovlund friskole

Vi glæder os til at se dig 😉